Meta dekoron Visho Ajazin: SHISH ka bërë detyrën dhe në presionin e politikës

Presidenti Ilir Meta i ka akorduar “Dekoratën e Artë të Shqiponjës” ish drejtorit të SHISH-it, Visho Ajazi Lika.

Lika vlerësohet për kontributin e tij të veçantë në fushën e sigurisë kombëtare, luftës kundër terrorizmit dhe, në veçanti, në luftën kundër krimit të organizuar e trafikut të drogës.

Gjatë ceremonisë Presidenti Meta theksoi se Shërbimi Informativ ka bërë detyrën e tij me përgjegjshmëri dhe patriotizëm dhe në kushte mjaft të vështira, shpesh edhe nën presionin e politikës.

Forcimi i pavarësisë, integritetit dhe profesionalizimit të Shërbimit Informativ Shtetëror është domosdoshmëri për të forcuar jo vetëm stabilitetin e sigurisë kombëtare të vendit, por edhe për të forcuar aftësitë e Shqipërisë për të eksportuar në vendet fqinje dhe partnere më shumë siguri e sa më pak probleme./Top Channel/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Maqedoni, çdo e treta grua viktimë e dhunës në familje

Mbi 90 për qind e viktimave në Maqedoni janë gra dhe kjo nënkupton se një në tre gra është viktimë e dhunës në familje,...

Rusia mund të blejë produkte ushqimore nga Turqia duke zëvendësuar Kinën

Rusia mund të importojë pemë, perime dhe ushqimore deti nga Turqia ose Maroku, duke zëvendësuar importet nga Kina për shkak të shpërthimit...

Celulari shpërthen në karikim, gruaja digjet e gjallë gjatë natës

Një grua gjeti vdekjen në mënyrën më të tmerrshme të mundshme, e djegur e gjallë. Ngjarja e...

Së fundi

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz janë ekzaminuar...

Si të Përgatisni Reçelin e Kumbullave në Dy Mënyra

Në doni të ëmbëlsoni veten apo më të dashurit tuaj apo në doni një gosti të veçantë për miqtë përgatisni reçel me kumbulla. Të freskëta...

Basha : Po rivriten nga qeveria ortake e krimit të organizuar. Gjaku dhe sakrifica sublime e tyre nuk do të shkojë dëm!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha kujton 4 efektivët e Policisë të vrarë në krye të detyrës Fatos Xhani, Altin Dizdari, Kastriot Feskaj dhe...