“Messi të luajë më pak me Barcelonën”

Botërori i Rusisë po afron dhe trajnerët e kombëtareve e kanë vendosur pak a shumë listën e lojtarëve që do të grumbullojnë.

Jorge Sampaoli, të paktën, e di që do të marrë me siguri Leo Messin me vete. Por, e do që ta ketë në formë yllin e skuadrës dhe për këtë Federata Argjentinase e Futbollit (AFA) po punon në këtë aspekt.

Presidenti i AFA-s konfirmoi për mikrofonin e “TyC Sports” se ka kërkuar që Messi të luajë më pak minuta me klubin e tij.

“Kemi folur me Messin që të kujdeset dhe të luajë më pak. Nëse Barcelona luan ndeshje që nuk janë të rëndësishme, e mira është që Messi të mos luajë”, tha Claudio Tapia.

Top Channel

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Gjermania kundërshton rinegociimin e marrëveshjes Brexit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka përjashtuar rinegociimin e marrëveshjes së Brexit-it, në prag të samitit kyç të udhëheqësve të Bashkimit Europian (BE), i cili...

Porto Romano nuk po mbyllet, banorët dyshues. Bashkia: E ka në dorë qeveria

Në vendgrumbullimin e mbetjeve urbane në Porto Romano të Durrësit, banorët shprehen dyshues për premtimin e bërë nga kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së...

KPK shkarkon kryegjyqtarin e Shkodrës, Arben Zefi

Kryegjyqtari i Shkodrës, Arben Zefi, është shkarkuar nga detyra. KPK ka dhënë sot vendimin, edhe pse Zefi më herët kishte dhënë dorëheqjen. Zefi u përball...

Së fundi

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz janë ekzaminuar...

Si të Përgatisni Reçelin e Kumbullave në Dy Mënyra

Në doni të ëmbëlsoni veten apo më të dashurit tuaj apo në doni një gosti të veçantë për miqtë përgatisni reçel me kumbulla. Të freskëta...

Basha : Po rivriten nga qeveria ortake e krimit të organizuar. Gjaku dhe sakrifica sublime e tyre nuk do të shkojë dëm!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha kujton 4 efektivët e Policisë të vrarë në krye të detyrës Fatos Xhani, Altin Dizdari, Kastriot Feskaj dhe...