SHQIPERIA

Mbyllja e studentëve brenda fakulteteve, reagon Leshaj: Nuk janë studentë, por…

Spread the love

Pas ceremonisë së 106-vjetorit të Policisë së Shtetit, Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj u pyet nga gazetarët për protestën e studentëve.

I pyetur në lidhje me studentët dhe pretendimin e tyre se po dhunohen dhe nuk po lejohen të marrin ushqime, Lleshaj tha se policia nuk po i prek ata, duke i lënë të lirë të protestojnë në të gjitha mënyrat që duan.

“Policia punon për sigurinë e vendit. Studentët kanë protestuar me të gjitha mënyrat që donin, tani s’flasim për studentët por për një grup të vogël që po bllokojnë universitetin”, tha Lleshaj.

Related posts

Bushati në Plavë e Guci, premton vëmendje të vazhdueshme

dritatv

Në Marinzë pa ujë, shpimet për naftë dëmtuam burimet nëntokësore

dritatv

“Isa Boletini”, jo më me dy turne. Shkolla në Kodër-Kamëz do të ketë 17 klasa të reja

dritatv

Leave a Comment