Mbrojeni zemrën duke konsumuar kajsi!

Kajsia është një frutë e cila së pari është kultivuar në Kinë, derisa persianët e kanë zbuluar.

Kështu ky frutë është i pasur me vitamina dhe fibra.

Numri i lartë i fibrave ndihmon në reduktimin e kolesterolit të keq në trupin e njeriut, kjo do të thotë që zemra e juaj është e mbrojtur.

Kajsia në të njëjtën kohë rrit kolesterolin e mirë në trupin tuaj.

Ky frutë përmban e kalium që balancon nivelet e elektrolitës në sistemin tonë, duke mbajtur në rregull muskujt e zemrës.

Të gjithë ju duhet të hani një ose dy kajsi të freskëta çdo ditë, ose një grusht të thata.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Rekordi një rusi në timon: 1.353 gjoba në mbi 3 vjet, asnjë të paguar

  Të enjten, më 9 gusht, policia dhe përmbaruesit në Volgograd të Rusisë, kryen një operacion të përbashkët arrestimit. Në shënjestër të tyre nuk qe ndonjë...

Reagimi i parë nga Gjykata Speciale, pas peticionit të veteranëve

Gjykata Speciale, duke e komentuar inicimin e peticionit për ndryshimin e ligjit për këtë gjykatë, tha për RTV Dukagjinin se kjo gjykatë është e...

Basha: Nuk trembem nga makinacionet e shtetit privat

Lideri i opozitës nuk qëndroi as 30 minuta para prokurores Elsa Miha për akuzat që numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka bërë...

Së fundi

Çfarë thotë BE mbi karantinën 14-ditore për udhëtarët dhe kush vendos

Futja e masave të karantinës për udhëtarët që vijnë nga jashtë është një juridiksion kombëtar, deklaroi zëdhënësi i Komisionit të BE-së përgjegjës për transportin...

Tërnava: Për dy ose tre ditë mund të fillojë hapja e xhamive

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Naim Tërnava, në një intervistë për RTV Dukagjinin ka deklaruar se rënia e numrit të infektuarve në...

Iran, shkon në 7.451 numri i të vdekurve nga COVID-19

Televizioni shtetëror iranian raportoi se zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Kianoush Jahanpour, bëri të ditur se në 24 orët e fundit, në vend pozitivë...