SHËNDETËSI

Mbrojeni zemrën duke konsumuar kajsi!

Spread the love

Kajsia është një frutë e cila së pari është kultivuar në Kinë, derisa persianët e kanë zbuluar.

Kështu ky frutë është i pasur me vitamina dhe fibra.

Numri i lartë i fibrave ndihmon në reduktimin e kolesterolit të keq në trupin e njeriut, kjo do të thotë që zemra e juaj është e mbrojtur.

Kajsia në të njëjtën kohë rrit kolesterolin e mirë në trupin tuaj.

Ky frutë përmban e kalium që balancon nivelet e elektrolitës në sistemin tonë, duke mbajtur në rregull muskujt e zemrës.

Të gjithë ju duhet të hani një ose dy kajsi të freskëta çdo ditë, ose një grusht të thata.

Related posts

Shikoni shumë televizor? Ja çfarë ndodh me ju

dritatv

Pse kjo prirje ndaj çokollatës kur jemi të stresuar?

dritatv

Vitaminat që veprojnë si antibiotikë!

dritatv

Leave a Comment