SHQIPERIA

Maqedonia e Veriut në NATO, Komisioni i Jashtëm voton unanimisht

Spread the love

Pas votës unanime ditën e djeshme nga Komisioni i Ligjeve për votimin e protokollit të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO, sot në të njëjtën linjë votoi edhe Komisioni i Jashtëm.

Me një frymë të gjerë konsensusi, anëtarët e mazhorancës dhe të opozitës i hapën dritën jeshile anëtarësimit të shtetit fqinj në Aleancën e Atlantikut të Veriut.

Pas dy qëndrimeve pozitive në dy komisionet parlamentare, të enjten do të jetë Kuvendi i Shqipërisë ai i cili pritet të ratifikojë zyrtarisht anëtarësimin e saj në NATO.

Related posts

Bllokohet rruga e Valbonës, protestë e banorëve kundër HEC-eve

dritatv

Paralajmërimi i Boçit: Neser protesta para Kuvendit kundër shembjes së Teatrit

dritatv

Thatësirat në verë, banorët e 5 fshatrave në Rrogozhinë ngrihen në protestë

dritatv

Leave a Comment