• Home
  • BALLKANI
  • Maqedoni, konfirmohet dënimi me 6 vite burg për Jankulloskën
BALLKANI

Maqedoni, konfirmohet dënimi me 6 vite burg për Jankulloskën

Spread the love

Gjykata Penale në Maqedoni ka konfirmuar masën e dënimit në procedurën e ndarë për ish ministren e Punëve të Brendshme Gordana Jankulloska në rastin “Tanku”.

Penalja konfirmoi dënimin me 6 vite burg për ish ministren Jankulloska.

Gjykata e Apelit më 5 tetor në rastin “Tanku” shqyrtoi dënimin me 2 vite burg për ish kryeministrin Nikolla Gruevski.

Ndërsa Gjykata e shkallës së dytë kishte ulur për 2 vjet dënimin për Gjoko Popovskin i dënuar po për të njëjtën vepër./Top Channel/

Related posts

Bullgaria, pro Ballkanit

dritatv

Emri i Maqedonisë, Shekerinska: Shkupi dhe Athina duhet të lëvizin nga qendrimet e tyre

dritatv

ROMACTED, programi për forcimin e pozitës së romëve në nivel lokal

dritatv

Leave a Comment