Maqedoni e Veriut, tejkalon shifrën 300 numri i viktimave nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19) katër persona ndërruan jetë ndërsa janë zbuluar 126 raste të reja me këtë virus.

Numri i përgjithshëm i rasteve me COVID-19 në vend arrin në 6.334, numri i të shëruarve në 2.475 ndërsa numri i viktimave në 302. Aktualisht numri i rasteve aktive është 3.557.

Siç informon Ministria e Shëndetësisë sot janë raportuar 48 persona të shëruar nga COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1.140 teste ndërsa numri i përgjithshëm i testeve të kryera deri më tani kap shifrën 60.773.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Ekspertët kinezë paralajmërojnë për simptoma të reja nga COVID-19

Ekspertët kinezë paralajmëruan për simptomat e reja të zbuluara lidhur me virusin COVID-19, përfshirë diarre, humbje të oreksit dhe përzierje (AA). Në tre spitale, janë...

Turqia neutralizon 4 terroristë të PKK-së në veri të Irakut

Ushtria turke ka neutralizuar katër pjesëtarë të organizatës terroriste PKK në Irakun verior, njoftoi Ministria e Mbrojtjes e Turqisë. Terroristët janë neutralizuar përmes një operacioni...

Pacolli takoi ambasadorin jorezident të Pakistanit në Kosovë, në fokus thellimi i bashkëpunimit tregtar

Zv/kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në një takim Ambasadorin e ri jo-rezident të Pakistanit në Kosovë,...

Së fundi

Hoti: Nuk do të hezitoj ta kërkoj. Thaçi: Qytetarët të zbatojnë masat rigorozisht

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të përkeqësimit të situatës me koronavirus. Nga foltorja e Kuvendit, Hoti...

Hajdari paralajmëron krijimin e partisë së re: Shqiptarët duan një alternativë tjetër

Një ditë pas daljes publike të liderit të PD-së Lulzim Basha për listat e hapura, ku sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama, vjen një reagim...

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish= kryeministrin Zoran...