Maqedoni e Veriut, 9 të vdekur e 150 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 1 086 teste dhe 150 prej tyre kanë dalë pozitiv me Covid-19. Rastet janë paraqitur sipas qyteteve të mëposhtme:

– Shkup 93

– Kumanovë 7

– Shtip 3

– Prilep 4

– Tetovë 12

– Strugë 3

– Manastir 1

– Оhër 9

– Gostivar 3

– Koçan 1

– Kërçovë 8

– Resnjë 5

– Negotinë 1

Ndërsa 9 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit, 6 viktima janë nga Tetova dhe 3 nga Shkupi. Po ashtu dhe 30 persona janë shëruar në 24 orët e fundit, sipas qyteteve të më poshtme:

– Shkup 21

– Shtip 3

– Prile 2

– Tetovë  3

– Manastir 1

Për momentin në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë janë kryer plot 57 895 teste dhe  5 906 kanë dalë pozitiv me COVID-19, ku 2 236 janë shëruar deri më tani, 277 kanë ndërruar jetë dhe 3 393 janë ende të sëmurë.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Evropa dhe Kina ishin në rrugën e duhur për një marrëveshje.

Para se koronavirusi ta gjunjëzonte botën, viti 2020 dukej të ishte një vit vendimtar për Bashkimin Evropian dhe Kinën. Në një samit në shtator, të...

Transferimi po bëhet realitet: Babai i Neymar në takim me drejtuesit e Juventus!

Mediat italiane raportojnë që babai i Neymarit, Neymar Santos Senior do të takohet me drejtorin sportiv të Juventusit, Fabio Paratici në Torino. Lidhjet befasuese mes...

Qorolli: Viti 2018, dështim për Kosovën

Analisti politik, Vigan Qorolli,duke folur për ngjarjet kryesore të këtij viti, ka thënë se viti 2018 ka sjellë problematika si të brendshme, ashtu edhe...

Së fundi

Ja si gënjeu Rama”, PD nxjerr faktet: Ndryshimet kushtetuese shkelin marrëveshjen e 5 qershorit.

Partia Demokratike akuzon kryeministrin se ka shkelur marrëveshjen e 5 qershorit dhe se ka gënjyer para shqiptarëve. Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi...

TIA: Nga nesër anulohen të gjitha fluturimet, pasagjerët mund të rimbursohen ose të rishikojnë datën deri në fund të 2021

Tirana International Airport njofton se ndalimi i fluturimeve nga Austria hyn në fuqi nga nesër deri më 31 korrik. Ndërkohë të gjitha fluturimet janë anuluar,...

BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në verë. Sipas KE,...