Mane rrëfen marrëdhënien me trajnerin: Ja pse Jurgen Klop është special për ne!

Jurgen Klop dhe lojtarët e Liverpulit kanë një marrëdhënie speciale mes tyre. Ndikimi i gjermanit është shumë i madh dhe këtë kanë mundur ta vënë re të gjithë tifozët e futbollit. Por Sadio Mane rrëfen në një intervistë për “France Football” atë se çfarë përfaqëson trajneri që po ecën në gjurmët e të madhit Bill Shankli.

“Klop është si një baba për të gjithë ekipin, ky është sekreti i tij. E admirojmë sikur të jetë një baba, i druhemi njejtë si ndaj një prindi. E besoj verbërisht Jurgenin. Kundër Barcelonës, përpara asaj përmbysjeje të famshme në Champions, na tha se do ishim ne ata që do shkonim në finale. Duke bërë kështu, na largoi presionin nga vetja dhe më pas ne bëmë mrekullinë,” rrëfen sulmuesi i “Reds”-ave.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Një tjetër demokrat pranon mandatin e deputetit

Alban Zeneli është kandidati i radhës nga lista e PD që ka pranuar mandatin e deputetit, duke dalë nga radhët e selisë blu, e...

Momentet e kapjes të pengmarrësit në Manila nga policia, pas dorëzimit paqësor

Pas lirimit të pengjeve nga qendra tregtare Greenhills Mall në Manila, ish-punonjësi i shkarkuar që mbajti peng rreth 30 njerëz për disa...

Ballkani Perëndimor në BE është iluzion

BE i përmbahet synimit të anëtarësimit të plotë për vendet e Ballkanit Perëndimor. Këtë e bëri sërish në takimin e nivelit të lartë në Sofje....

Së fundi

Pëson arrest kardiak pasi del nga uji, ndërron jetë pushuesi 64-vjeçar në Durrës

Një 64-vjeçar ka ndërruar jetë, pasi ka pësuar arrest kardiak në plazhin e Durrësit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme, ku viktimë është...

Kosovarët që kthehen në Gjermani, nga nesër do të obligohen të testohen për Covid-19

Ambasada e Kosovës në Gjermani ka njoftuar se që nga nesër, të gjithë qytetarët, banorë rezidentë në Gjermani apo që kalojnë pushimet verore në...

Yuri Kim: Të jemi të qartë! Kjo ka të bëjë me ndëshkimin e kriminelëve të njohur

Ambasada e SHBA-së del sërish në mbështetje të SPAK dhe drejtësisë së re. Një mesazh i fortë, ku SHBA thekson se ka ardhur koha...