SHQIPERIA

“Mallkimi” në Kotë, në një vit vriten 2 kryeadministratorë

Spread the love

Pa kaluar një vit njësia administrative Kote humb kreun e saj të dytë. Një vit më parë një tjetër vrasje tronditi Vlorën, ndërsa viktimë mbeti po ashtu si sot kreu i njësisë administrative, Fatmir Hoto, i cili po pinte kafe me autorin. Viktima dhe autori i vrasjes së 43-vjeçarit dyshohet të kenë qenë në konflikt për pronën, pasi ishin nga i njëjti fshat.

Ndryshe nga  një vit më parë këtë herë, administratori ishte rastësisht mes një sherri të banorëve dhe punëtorëve të rrugës. Njëri qëlloi me armë zjarri dhe ai mori plagë të thella në gjoks dhe menjëherë më pas ndërroi edhe jetën.

Related posts

Mungon energjia elektrike/ Kush po e saboton sezonin turistik në Lezhë?

dritatv

Gjonaj: Ridizenjim të sistemit penitenciar

dritatv

Mbaroi seanca, studentët zhvendosen para Kryeministrisë

dritatv

Leave a Comment