“Mallkimi” në Kotë, në një vit vriten 2 kryeadministratorë

Pa kaluar një vit njësia administrative Kote humb kreun e saj të dytë. Një vit më parë një tjetër vrasje tronditi Vlorën, ndërsa viktimë mbeti po ashtu si sot kreu i njësisë administrative, Fatmir Hoto, i cili po pinte kafe me autorin. Viktima dhe autori i vrasjes së 43-vjeçarit dyshohet të kenë qenë në konflikt për pronën, pasi ishin nga i njëjti fshat.

Ndryshe nga  një vit më parë këtë herë, administratori ishte rastësisht mes një sherri të banorëve dhe punëtorëve të rrugës. Njëri qëlloi me armë zjarri dhe ai mori plagë të thella në gjoks dhe menjëherë më pas ndërroi edhe jetën.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Lezhë, prej së martës 6 fshatra të bllokuar

Reshjet e dëborës që ka pushtuar vendin kanë bllokuar disa fshatra, kryesisht në zonën verilindore të Shqipërisë. Mësohet se në Lezhë, prej mbrëmjes të së...

Japoni, mbi 12 mijë persona kërkuan ndihmë mjekësore nga temperaturat e larta

Në Japoni, 12.751 persona kanë kërkuar kujdes mjekësor që nga 5 gusht për shkak të sëmundjeve të shkaktuara nga temperaturat e larta të ajrit. Agjencia...

Basha: Opozita e gatshme për të përmbyllur procesin me garanci për zgjedhje të lira e të ndershme

Kreu i opozitës shprehu falenderimin për Komisionerin për Zgjerimin, i cili tha pak më parë se arritja e një marrëveshje për reformën zgjedhore është...

Së fundi

Lajme dt: 06/07/2020

https://youtu.be/r_mKEqImrIc DRITA TV LAJME 6 7 2020 EDICIONI 1 Katër ditë pas ngjarjes tragjike, forcat zjarrfikëse janë rikthyer në shtëpinë e familjes Josifi! Trendi i shtuar i...

Përmbytet një varkë në Nigeri, humbin jetën 21 persona

Të paktën 21 persona e kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjes së një varke pasagjerësh në jug të shtetit afrikan Nigeri. Sipas mediave vendase,...

Ushtria gjermane trajnon qentë për identifikimin e të prekurve me COVID-19

Ushtria gjermane trajnon qentë për të identifikuar njerëzit që janë të prekur me koronavirusin e ri (COVID-19). Në një deklaratë nga forcat e armatosura gjermane,...