Makina përplas dy këmbësorë, njëri në gjendje të rëndë

Një aksident ka ndodhur paraditen e së mërkurës në aksin rrugor Elbasan-Peqin.

Një makinë ka përplasur një çift këmbësorësh.

Mjeti me drejtues shtetasin M.B. ka aksidentuar dy shtetas (bashkëshortë), të cilët janë dërguar në spital për ndihmë mjekësore.

Gruaja ndodhet në sallën e operacionit në gjendje të rëndë.

Grupi hetimor ndodhet në vendgjare dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Maqedonia merr sot ftesën për anëtarësim në NATO

Ftesa për anëtarësim në NATO për Maqedoninë është kryelajmi i Samitit të Aleancës që prej sot fillon në Bruksel. Lajmi është paralajmëruar edhe nga...

Putin përshpejton dhënien e shtetësinë ruse për ukrainasit

Presidenti rus Vladimir Putin ka nënshkruar një dekret për marrjen me shpejtësi të shtetësisë ruse për shumë ukrainas, një veprim i ri kontravers që...

Apelohet vendimi i KPK-së për gjyqtarin e Lartë, Edmond Islamaj

Komisioneri publik ka ankimuar në shkallën e dytë të vettingut, Komisionin e Posaçëm të Apelimit, vendimin e dhënë më 7 qershor nga Komisioni i...

Së fundi

Ja si gënjeu Rama”, PD nxjerr faktet: Ndryshimet kushtetuese shkelin marrëveshjen e 5 qershorit.

Partia Demokratike akuzon kryeministrin se ka shkelur marrëveshjen e 5 qershorit dhe se ka gënjyer para shqiptarëve. Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi...

TIA: Nga nesër anulohen të gjitha fluturimet, pasagjerët mund të rimbursohen ose të rishikojnë datën deri në fund të 2021

Tirana International Airport njofton se ndalimi i fluturimeve nga Austria hyn në fuqi nga nesër deri më 31 korrik. Ndërkohë të gjitha fluturimet janë anuluar,...

BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në verë. Sipas KE,...