Mahniti Europën, “AS”: Reali dhe Mançesteri do bëjnë çmenduri për Haland

Real Madridi e ka seriozisht për Erling Haland, të riun e talentuar norvegjez të Red Bull Salcburgut, i aftë të shënojë 18 gola në 11 ndeshje në këtë pjesë të parë të sezonit, mbi të gjitha duke treguar edhe vazhdimësi në Champions League, kur realizoi 3 gola ndaj Genkut dhe një gol ndaj Liverpulit në “Anfield”, çka bëri që emri i tij të pushtojë mediat.

Kështu “AS” raporton se veç Real Madridit është në garë dhe Mançester Junajtid, i gatshëm të bëjë çmenduri për të norvegjezin, ndaj në verë parashikohet një garë vërtet e ashpër mes dy klubeve, për të mos thënë që mund të nisë që në janar.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Si arriti Rufki Suma të bëhet kryetar në tri mandate

Në zgjedhjet e fundit lokale të mbajtura në Kosovë, më 22 tetor, në komunën e Hanit të Elezit, është zgjedhur për herë të tretë...

Seanca për rrëzimin e qeverisë Kurti mbahet nesër në orën 11:00

Kryesia e Kuvendit ka vendosur që seanca për rrëzimin e qeverisë të mbahet nesër në orën 11:00. Vendimi është marrë sot në mbledhjen e Kryesisë...

Me këtë datë fillon Ramazani!

Muaji i shenjtë i Ramazanit është afruar. Muaji më i rëndësishëm për myslimanët, muaji i Ramazanit këtë vit do të fillojë ditën e hënë, më...

Së fundi

Dreshaj: Jemi në bishtin e pandemisë, nëntë pacientë me Covid-19 në Infektive

Nëntë pacientë me COVID 19 janë duke u trajtuar sot në Klinikën Infektive, derisa katër prej tyre janë në gjendje të rëndë shëndetësore, tre...

​Thaçi: Kurti ka uzurpuar zyrën e kryeministrit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, deklaron se do të respektojë çdo vendim që do të marrë Gjykata Kushtetuese rreth çështjes së dekretit të tij. Kreu...

Bylykbashi: Duke nisur nga sot, “gjendja e fatkeqësisë natyrore” dhe masat janë antikushtetuese

Me anë të një statusi në “Facebook”, ish-deputeti i PD Oerd Bylykbashi shprehet se që nga dita e sotme e Fiter Bajramit, “gjendja e...