SHQIPERIA

Lulzim Basha mbledh aleatët, çfarë po diskutohet tek PD-ja?

Spread the love

Një ditë para protestës së opozitës së bashkuar, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur aleatët tek selia blu për të koordinuar  veprimet për tubimin e ditës së nesërme para godinës së kryeministrisë.

Lideri i selisë blu, pak çaste më parë zhvilloi një takim me ministrin e Jashtëm të Çekisë, ndërsa prej aty përcolli edhe një mesazh të fortë ndërkombëtarëve teksa iu kërkoi të mos jenë palë me asnjë parti politike në Shqipëri.

Pas djegies së mandateve, opozita e bashkuar ka zhvendosur betejën politike nga Kuvendi në rrugë, ndërsa kërkon mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme dhe krijimin e një qeveria tranzitore pa Edi Ramën kryeministër.

Related posts

Të izoluar nga bora, banorët hapin vetë rrugën

dritatv

Arrestohet kunati i indianëve mashtrues, po tentonte largimin nga Shqipëria

Kelment Baci

Gratë refuzojnë mandatin e Halimit, biznesmeni Astrit Veliaj: Nuk i kam kontaktuar

dritatv

Leave a Comment