Lukas Podolski do të rikthehet të luajë në Europë

Një lajm i bujshëm po qarkullon së fundmi në media, me Lukas Podolskin që pritet në janar të rikthehet në Europë. Ish-lojtari i Bayern Munchen, Arsenal apo Inter do të lërë ekipin e Vissel Kobe dhe do të firmosë për Gornik Zabrze, ekip që luan në elitën e futbollit polak.

Mediat polake e quajnë gjithçka të krye, me Podolskin që do të rikthehej në vendin e tij të lindjes, pasi pavarësisht se ka luajtur për Kombëtaren e Gjermanisë, 34-vjeçari ka lindur në Poloni. Sipas raportimeve të fundit, vendimi i Podolskit për të firmosur me Gornik vjen edhe për faktin sepse ai do të hapë disa biznese në Poloni dhe për të qenë pranë tyre, ka vendosur që të luajë në kampionatin polak.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Protesta edhe në Malin e Zi për “një qeveri të përkohshme dhe zgjedhje”

Me moton “Rezisto”, në Podgoricë u mbajt një tjetër protestë e organizuar nga qytetarë dhe shoqëria civile. Kjo është java e shtatë që në...

Stuhia “Sabine” bllokon futbollin, nga Anglia në Gjermani, anulohen ndeshjet e së dielës

Disa ndeshje të kampionateve të ndryshëm në Europë, të cilat ishin programuar për t’u luajtur këtë të dielë janë shtyrë.

Incident në Shpellën e Pëllumbasit, bien nga lartësia dy turistë

Dy persona kanë rënë nga lartësia në zonën turistike të “Shpellës së Pëllumbasit” në kryeqytet. Mësohet se ata ishin pjesë e një grupi turistësh...

Së fundi

Shkon në 5 milionë e 590 mijë numri i të infektuarve, mbi 347 mijë të vdekur nga Covid-19

Numri i rasteve të reja dhe vdekje nga Covid-19 vazhon të rritet por me ritme më të ngadalta. Sipas ekspertëve, vala e madhe e...

Kosovë: 100 zyrtarë policorë në Prizren në vetizolim

Drejtori i Drejtorisë Rajonale të policisë në Prizren, Faton Alija, thotë se nga regjionet e Gjakovës, Ferizajt dhe Prishtinës kanë marrë përforcime me zyrtarë...

Brazil: Numri i rasteve është rritur në 374.898, me 11.687 të infektuar të rinj të konfirmuar

Brazili konfirmoi 807 të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë e Brazilit njoftoi se me konfirmimin e...