SHQIPERIA

Luan Rama: Skandal! Ministria e Jashtme përdor shqiponjë të bardhë në flamurin kombëtar

Spread the love

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim ka denoncuar sërish sot përdorimin e shqiponjës me ngjyrë të bardhë, në simbolin kombëtar të përdorur nga Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme.

Ashtu siç bëri edhe të enjten në sallën e parlamentit, Rama përsëriti denoncimin e tij, duke e quajtur skandaloz dhe në shkelje të rëndë të kushtetutës, veprimin e institucionit të MEPJ.

Ja reagimi i plotë i deputetit Luan Rama:
Skandal: Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme, përdor shqiponjë të bardhë në flamurin kombëtar!

E kam denoncuar edhe më parë, e denoncova sërish në Kuvendin e Shqipërisë para deputetëve dhe ministrave të qeverisë, por askush nuk reagoi!
Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme e Republikës së Shqipërisë, përdor shqiponjë të bardhë në flamurin kombëtar!

Akt skandaloz, veprim i turpshëm dhe fyerje e rëndë ndaj simboleve kombëtare, shkelje flagrante e Kushtetutës dhe e ligjit!

Top Channel

Related posts

Rasti Xhisiela, Klajda Gjosha në “Top Talk”: Kemi kaluar në terrorizëm shtetëror

dritatv

Ja si është shndërruar këndi i lojërave te “7 xhuxhat” (FOTO)

dritatv

Profesori shqiptar në Francë kritikon Ramën se po përzihet në punët e Kosovës

dritatv

Leave a Comment