KOSOVA

Lladrovci: Bravo na qoftë për transparencë, vazhdoni e punoni

Spread the love

Kreu i Drenasit, Ramiz Lladrovci pas publikimit të raportit të KDI ku komuna që ai drejton është renditur e para për nga transparenca është ndjerë krenarë me punën e stafit të tij. Lladrovci është zotuar se transparenca, llogaridhënia dhe zbatimi i ligjit do jenë prioritete të mëtutjeshme për komunën që ai drejton, duke kërkuar monitorim të mëtejmë edhe pas publikimit të raportit të transparencës.

Postimi i plotë:

Sot, edhe një herë u rikonfirmua se komuna e Drenasit, është në vend të parë për transparencë, në nivel të vendit, sipas KDI-së.

Falënderoj anëtarët e KDI-së, Ambasadorin e britanik Ruairi O’conell për përkrahjen e këtij projekti që Komunat të rrisin transparencën e llogaridhënien, OJQ-të tjera, monitoruesit e komunës tonë dhe mediat për kontributin e përbashkët që transparenca të jetë obligim dhe detyrë jona ditore e zbatuar me sukses.

Kështu, u jetësuan zotimet tona për transparencë, llogaridhënie dhe zbatim të ligjit. Po ashtu, falënderoj stafin e komunës, nga drejtorët e drejtorive, Zyrën e Informimit dhe çdo zyrtarë të komunës për këtë sukses. Faleminderit, vazhdoni të monitoroni dhe uroj për bashkëpunim të mëtejmë!

Related posts

Albin Kurti “godet” fort kryeministrin Haradinaj

dritatv

QKUK pasurohet më një aparaturë të re për personat që vuajn nga zemra

dritatv

Nga Pavarësia, 40 mijë qytetarë kanë hequr dorën nga shtetësia e Kosovës

dritatv

Leave a Comment