SHQIPERIA

Lirohet një prej të arrestuarëve të Unaza e Re, Balliu: Drejtësia me dy standarde

Spread the love

Gjykata e Tiranës caktoi të premten masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për Ruzhdi Dacin, një nga banorët e Unazës së Re që prej një muaji ishte shpallur në kërkim nga policia, e që dy ditë më parë është vetëdorëzuar.

Ai ishte shpallur në kërkim në lidhje me protestat e zhvilluara nga këta banorë në unazën e re, kundër shembjes së shtepive të tyre. Ish-deputeti demokrat Klevis Balliu tha se drejtësia shqiptare vepron me dy standarde, ndryshe sillet me bashkëpunëtorët e Ramës dhe ndryshe me qytetarët e thjeshtë.

Banorët e Unazës së Re prej 11 muajsh tashmë vazhdojnë qëndresën kundër prishjes së shtepive të tyre.

Related posts

MESAZHI/ Fillimet e “fjalës së lirë” në RD dhe si duhet ta kuptojë Basha lirinë e medias

dritatv

Basha: Largimi i Edi Ramës, e vetmja kurë që i duhet vendit!

dritatv

Vdiq në komisariat, Avokati i Popullit: Ndaj Enea Ftoit nuk u ushtrua dhunë

dritatv

Leave a Comment