Lirohet një prej të arrestuarëve të Unaza e Re, Balliu: Drejtësia me dy standarde

Gjykata e Tiranës caktoi të premten masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për Ruzhdi Dacin, një nga banorët e Unazës së Re që prej një muaji ishte shpallur në kërkim nga policia, e që dy ditë më parë është vetëdorëzuar.

Ai ishte shpallur në kërkim në lidhje me protestat e zhvilluara nga këta banorë në unazën e re, kundër shembjes së shtepive të tyre. Ish-deputeti demokrat Klevis Balliu tha se drejtësia shqiptare vepron me dy standarde, ndryshe sillet me bashkëpunëtorët e Ramës dhe ndryshe me qytetarët e thjeshtë.

Banorët e Unazës së Re prej 11 muajsh tashmë vazhdojnë qëndresën kundër prishjes së shtepive të tyre.

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Partizani ndalet në Gjirokastër, përfiton Kukësi

Partizani nuk arriti të shkojë më shumë se një barazim 1-1 në transfertë ndaj Luftëtarit. Të kuqtë gjetën avantazhin në pjesën e parë me anë...

Presidenti Thaçi udhëheq ekipin negociator në takimin e radhës në Bruksel

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka konfirmuar pjesëmarrjen në takimin e radhës me presidentin serb, Aleksandar Vuçiç, më 18 korrik në Bruksel. “Më datën 18...

Stuhia me rrufe godet Poloninë, 4 të vdekur, 100 të plagosur

4 persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 100 të tjerë u plagosën nga stuhia me rrufe e cila ndodhi në Poloni. Një person...

Së fundi

Përshkallëzohen luftimet në Jemen, 150 të vrarë në Hodejda

Zyrtarët jemenas thonë se janë përshkallëzuar luftimet në qytetin port të Hodejdas, ku janë vrarë mbi 150 luftëtarë nga të dyja palët ndërluftuese, ato...

Në dy javët e fundit nga veriu i Sirisë terroristët kryen “12 sulme me dronë”

Organizata terroriste e zënë ngushtë si rezultat i operacioneve të vendosura brenda vendit nga Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) po përpiqet të sulmojë...

Kavaja, e nis me pastrimin. Java e parë e punës së kryebashkiakut të ri

Kjo është java e tretë e punës për kryetarin e ri të bashkisë së Kavajës, Redi Kralin. Puna në këtë institucion po vijon normalisht,...