Librazhd, rinisin reshjet. Fshatrat në zonat e thella, të bllokuara

Edhe pse ka ende zona të bllokuara nga bora e disa ditëve më parë, në zonat malore janë rikthyer reshjet e dëborës, e ngricat gjithashtu po e rikthejnë situatën drejt përkeqësimit.

Fshatra të thellë të Librazhdit, kryesisht ato në Parkun Kombëtar Shebenik-Jabllanicë, vazhdojnë të jenë të bllokuara, ndërsa fatmirësisht nuk ka pasur emergjenca shëndetësore. Duhet theksuar gjithashtu se është rikthyer energjia elektrike në ato zona ku mungonte.

Përkeqësimi i motit pritet të vazhdojë edhe gjatë javës në vazhdim, ndërsa reshjet e shiut do ta rikthejnë vëmendjen nga zonat malore, në ato fushore, ku nevojitet marrja e masave për t’iu bërë ballë përmbytjeve.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Gjashtë “sekretet” e kafes turke!

Kafeja turke është më shumë kulturë se sa pije. Të gjithë në shtëpitë tona kemi kafe turke të cilën me shumë dashuri dhe përkushtim prindërit...

Haradinaj: Akti i kryer mbi 14 vjeçarin veprim i pafalshëm

Vdekja tragjike e 14 vjeçarit nga Kamenica është lajm i trisht, veprim jonjerëzor dhe i pafalshëm. Kështu e ka cilësuar kryeministri, Ramush Haradinaj, vrasjen e...

Përse duhet të hani sa më shumë lajthi?

Megjithatë një pjesë e madhe e njerëzve mundojnë t’i shmangin kur janë në dietë, por në fakt kjo është e gabuar, sepse disa fruta...

Së fundi

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në fillim të...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me COVID-19 gjatë...