Lenjani nuk njeh limite, gol pas 11 sekondash lojë

Emir Lenjani po kalon një formë të jashtëzakonshme, krejt ndryshe nga se mendonte Pancci. Lenjani jo vetëm është një titullarë fiks por tashmë ka marrë një statusin e “bomberit” tek Sion. “Dopjeta” e tij në mesjavë nuk ishte aspak rastësi, anësori i Kombëtares përsërit sërish vetën, këtë herë me një gol pas vetëm 11 sekondash lojë.

Në aksionin e parë në sfidën kundër Luzern, Lenjani krijojë hapësirë për të djathtën e tij duke kaluar menjëherë vendasit në avantazh. Ky ishte goli i tij i 6-të sezonal me fanellën e Sion, një mëkat i madh që nuk ishte prezent në dy sfida kundër Turqisë dhe Andorrës, një mungesë shumë e madhe pikërisht në një pozicion ku Panucci nuk arriti kurrë të gjente një pasus të Ansi Agollit.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Kompanitë nga Kosova të suksesshme në tregun gjerman!

Kompania "Wolf GmbH" dhe "WolfMontagebau" që operon në Gjermani e që ka pronar vëllëzerit Blakaj, nga Istogu, dita ditës po shënon sukses në tregun...

Rusia akuzon SHBA-të se po provokojnë luftë me Iranin

Zv/ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergei Ryabkov, sot tha se SHBA-të po ndjekin një "politikë të qëllimshme" për të provokuar luftë me...

Adoleshenti i vë flakën shkollës, lë pa mësim 1400 nxënës

Një 14-vjeçar është akuzuar pasi i ka vënë flakën një shkolle në Skoci, duke e shkatërruar atë plotësisht.  Më shumë se 80 zjarrfikës po...

Së fundi

“Apple” kompania e parë amerikane që vlen dy trilionë dollarë

Kompania teknologjike “Apple” u bë sot kompania e parë, e tregtuar publikisht nga SHBA, që arriti një kapitalizim tregu prej dy trilionë dollarësh, duke...

Maltë-Gazetarja e vrarë/ Arrestohet kreu i kabinetit të ish-kryeministrit Muscat

Tre vite pas vrasjes së gazetares investigative malteze Daphne Caruana Galizia, e cila akuzoi zyrtarë të lartë për korrupsion, dje është arrestuar shefi i...

Protesta në Bullgari/ Mijëra qytetarë kërkojnë largimin e kryeministrit Borisov

As festimet për ditën e pavarësisë së Bullgarisë, nuk i ndaloi qytetarët bullgarë të protestojnë dhe ti bëjnë thirrje kryeministrit Bojko Borisov dhe kryeprokurorit...