Largimet e mëdha ia sjellin 500 milionë euro Real Madridit

Vera e vitit 2019 pritet të jetë vera e ndryshimeve të mëdha për Real Madridin.

Sezoni i dobët dhe shuarja e shpresave për të paktën një trofe që në fillim të muajit mars, ka detyruar presidentin Florentino Perez që të mendojë për largime të shumta të lojtarëve.

Perez, tashmë ka bërë hapin e parë duke e rikthyer në skuadër trajnerin Zinedine Zidane.

Kthimi i Zidanes do të përcillet me shitjen e disa yjeve të mëdha.

‘AS’ parashikon se Real Madrid do të ketë mundësi të arkëtojë deri në 500 milionë euro nga shitjet e kësaj vere.

Rapahel Varane, Toni Kroos, James Rodriguez, Gareth Bale, Isco, Marcelo, Mateo Kovacic, Mariano Diaz dhe Vallejo, janë lojtarët që mund t’i mbushin arkat e ‘Los Blancos’.

Këto para do të përdorën nga Real Madrid për transferime të mëdha, si Eden Hazard, Paul Pogba dhe Kylian Mbappe.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Lëngu i bamjes kundër diabetit, kolesterolit dhe sëmundjeve të veshkave

Në mjekësinë popullore, lëngu i bamjes dhe vetë kjo perime konsiderohet jetësore kundër një sërë sëmundjesh. Ky lëng është veçanërisht efikas në trajtimin e...

Vdekja e biznesmenit të kromit, policia tregon ç’ndodhi në Bulqizë: Ja kush e shkaktoi aksidentin

Policia e Bulqizës reagon për ngjarjen e rëndë të ndodhur këtë mbrëmje, ku është gjetur në një...

Tragjedia që i ndodhi kësaj ruseje dhe reagimi i Kremlinit

Në dhjetor të vitit 2017, burri i Margarita Graceva e mori atë në pyll dhe ia preu duart me sëpatë. “Ai më mori në pyll,...

Së fundi

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz janë ekzaminuar...

Si të Përgatisni Reçelin e Kumbullave në Dy Mënyra

Në doni të ëmbëlsoni veten apo më të dashurit tuaj apo në doni një gosti të veçantë për miqtë përgatisni reçel me kumbulla. Të freskëta...

Basha : Po rivriten nga qeveria ortake e krimit të organizuar. Gjaku dhe sakrifica sublime e tyre nuk do të shkojë dëm!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha kujton 4 efektivët e Policisë të vrarë në krye të detyrës Fatos Xhani, Altin Dizdari, Kastriot Feskaj dhe...