SPORT

Lajmi i fundit: Futbollisti kosovarë ndërron jetë (Foto)

Spread the love

Para pak minutash është raportuar se ka ndërruar jetë futbollisti kosovar, Labinot Harbuzi. Lajmi tani konfirmohet edhe në mediat suedeze e turke. 32 vjeçari kosovar dyshohet se ka pësuar sulm në zemër rreth orës 10 të mëngjesit.

Ai është dërguar me ambulancë në spitalin e Malmos, por që nuk ka arritur të shpëtoi, shkruan Indeksonline.

Labinot Harbuzi u rrit në Rosengård dhe debutoi për Malmö FF në vitin 2006.

Në verën e vitit 2009 ai luajti për Përfaqësuesen suedeze, grupmoshat U21. Harbuzi llogaritej si Ibrahimovici i ri në Suedi, ndërsa ka luajtur edhe për shumë skuadra të njohura europiane./Kosova Post/

Related posts

Largohet nga Italia, Ujkani transferohet në kampionatin turk

dritatv

Mbrëmje “e artë” për boksierët shqiptarë, Haxhi Krasniqi shpallet kampion Europe

dritatv

Europa League përcakton sot gjysmëfinalistët

dritatv

Leave a Comment