LAJMET dt: 20.03.2020

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Maqedonia dhe Greqia të gatshme për zgjidhje

Kontesti i emrit të Maqedonisë nuk është tashmë problem vetëm i dy shteteve, por i gjithë Europës dhe rajonit. Washington Post ka shkruar për takimin...

Gjyqtari i Apelit kërkon mbrojtje nga shteti: Jeta ime dhe e familjes është në rrezik prej Fatmir Xhafajt

Me bindjen e plotë, se jeta e tij dhe ajo e familjarëve është në rrëzik, gjyqtari i...

Aksione proteste kundër dhunës mbi gratë

Në disa qytete të Zvicrës, me anë të lëvizjeve demonstrative në sheshe, gra dhe burra kanë tërhequr vëmendjen e publikut për dhunën e ushtruar...

Së fundi

Itali, konfirmohen 681 vdekje të reja nga COVID-19

Italia ka raportuar 681 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 15.362 numrin e përgjithshëm të vdekjeve nga virusi...

Apeli i ri i IKShP-së: E kemi ende situatën nën kontroll, ju lutem rrini në shtëpi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka lëshuar një apel tjetër sa i përket gjendjes me koronavirusin në Kosovë, specifikisht respektimit të masave kundër përhapjes...

Kosova me më së paku të prekur me Covid-19 në rajon, prin Serbia

Republika e Kosovës po del të jetë vendi me më së paku persona të infektuar më koronavirus në rajon. Kosova deri më tani ka të...