LAJME dt: 26.03.2020

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Patozi: Fjala e lirë nuk do të cënohet, media nuk do ta përfillë represionin!

Në protestën e gazetareve merrte pjesë edhe ish-kryeredaktori i RD, Astrit Patozi, i cili theksoi në fjalën...

Nesër në Kosovë do të ketë grevë, kjo është arsyeja!

Nesër në orët e para të mëngjesit do të ketë protestë. Sindikata e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, ka bërë të ditur se nesër duke...

Kush ishte me Kosovën e kush me Serbinë, në Këshillin e Sigurimit në OKB

Këshilli i Sigurimit në OKB mbajti mbrëmë një mbledhje urgjente për Kosovën. Përfaqësuesit e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Britanisë shfaqn mbështetje për transformimin e Forcave...

Së fundi

“Falsifikim dokumentesh, ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve”/ SPAK nxjerr emrat e grupit prej 17 personash

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka regjistruar një procedim penal ndaj një grupi personash të cilët akuzohen për vepra si...

Pesë respiratorë të rinj te “Shefqet Ndroqi”, Manastirliu lidhet me stafin e Covid-2: Rrisim kapacitetet

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka komunikuar drejtpërdrejt me ekipin e mjekëve dhe infermierëve të reanimacionit të spitalit COVID 2 “Shefqet...

Trageti “i ngecur” në ujërat greke numëron 122 të infektuar me Covid-19

Ka shkuar në 122 persona numri i të infektuarëve në tragetin “Elfterios Venizelos”, i cili që prej më shumë se 14 ditësh ndodhet në...