LAJME dt: 25.03.2020

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

VV nuk heq dorë, do t’i kërkojë Supremes që të vendos pro numërimit të votave të diasporës

Lëvizja Vetëvendosje kanë njoftuar se do ta apelojnë në Gjykatë Supreme vendimin e PZAP-së për mosnumërimin e...

Berlin, mbështetësit e PYD/PKK-së sulmojnë një konferencë për shtyp

Mbështetësit e organizatës terroriste PYD/PKK sulmuan një konferencë shtypi të një zëdhënësi të qeverisë gjermane, në protestën e fundit radikale dhe të dhunshme nga...

Indeksi i Demokracisë/ Shqipëria në rënie që kur Edi Rama mori qeverisjen

Njësia e Inteligjencës Ekonomike pranë revistës së njohur ‘The Economist’ publikoi Indeksin e Demokracisë. Shqipëria vazhdon të...

Së fundi

Itali, konfirmohen 681 vdekje të reja nga COVID-19

Italia ka raportuar 681 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 15.362 numrin e përgjithshëm të vdekjeve nga virusi...

Apeli i ri i IKShP-së: E kemi ende situatën nën kontroll, ju lutem rrini në shtëpi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka lëshuar një apel tjetër sa i përket gjendjes me koronavirusin në Kosovë, specifikisht respektimit të masave kundër përhapjes...

Kosova me më së paku të prekur me Covid-19 në rajon, prin Serbia

Republika e Kosovës po del të jetë vendi me më së paku persona të infektuar më koronavirus në rajon. Kosova deri më tani ka të...