LAJME dt: 24.03.2020

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Mustafa: Ushtria do të jetë fitore për Kosovën dhe SHBA-në

Udhëheqësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha se themelimi i ushtrisë së Kosovës, që nisi të mërkurën me proceduarat parlamentare, “do të...

Stamboll, 54 të arrestuar në operacionet e antiterrorit

Në operacionet kundër organizatës terroriste DEASH të kryera në Stamboll të Turqisë janë arrestuar 54 persona. Ekipet e Departamentit të anti-terrorit nisën një operacion për...

Rrëzohet një aeroplan në pyjet e Zvicrës, disa persona humbin jetën

  Një aeroplan i vogël ëshët rrëzuar në Zvicër dhe si pasojë kanë humbur jetën disa anëtarë, që ishin duke udhëtuar me të. Aeroplani u rrëzua...

Së fundi

Itali, konfirmohen 681 vdekje të reja nga COVID-19

Italia ka raportuar 681 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 15.362 numrin e përgjithshëm të vdekjeve nga virusi...

Apeli i ri i IKShP-së: E kemi ende situatën nën kontroll, ju lutem rrini në shtëpi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka lëshuar një apel tjetër sa i përket gjendjes me koronavirusin në Kosovë, specifikisht respektimit të masave kundër përhapjes...

Kosova me më së paku të prekur me Covid-19 në rajon, prin Serbia

Republika e Kosovës po del të jetë vendi me më së paku persona të infektuar më koronavirus në rajon. Kosova deri më tani ka të...