LAJME dt: 23/05/2020

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Detajet nga megaaksioni/ Zyrtarë e ndërtues të shoqëruar për tërmetin, dyshohen për falsifikim e shpërdorim detyre

Të tjera detaje dalin në dritë nga megaaksioni i policisë, që çoi në shoqërimin e 40 personave...

Tenderi për Unazën e Re, ARRSH: PD spekulon, janë të njëjtat standarde

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka reaguar kundër pretendimit të PD se ARRSH ka ndryshuar kriteret për të favorizuar firmën “Gjoka Konstruksion”, në lotin e parë...

Cavani hyn në historinë e PSG: 157 gola

Edinson Cavani hyn në historinë e Paris Saint Germain. Sulmuesi uruguajan, i cili ishte autori i golit të parë në fitoren 4-0 të parizienëve...

Së fundi

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në fillim të...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me COVID-19 gjatë...