LAJME dt: 23.03.2020

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Pedagogët diskutojnë për grevën, dekani i FSHS del kundër

Asambletë e fakulteteve të Universitetit të Tiranës janë mbledhur këtë të hënë në një takim për të diskutuar mbi mundësinë e hyrjes në grevë. Ndërkohë...

Ndërtimi, 296 milionë euro; Në 2017 u dhanë 608 leje, shumica për banesa

Të dhënat zyrtare nga Instituti i Statistikave paralajmërojnë një bum ndërtimesh të reja gjatë viteve në vijim. Vetëm në nëntë muajt e parë të...

Deutche Bank urdhërohet të parandalojë pastrimin e parave

Mbikëqyrësi financiar i Gjermanisë ka urdhëruar Deutsche Bank (DBKGn.DE) të bëjë më shumë për të parandaluar pastrimin e parave dhe “financimin e terrorizmit”, dhe...

Së fundi

Itali, konfirmohen 681 vdekje të reja nga COVID-19

Italia ka raportuar 681 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 15.362 numrin e përgjithshëm të vdekjeve nga virusi...

Apeli i ri i IKShP-së: E kemi ende situatën nën kontroll, ju lutem rrini në shtëpi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka lëshuar një apel tjetër sa i përket gjendjes me koronavirusin në Kosovë, specifikisht respektimit të masave kundër përhapjes...

Kosova me më së paku të prekur me Covid-19 në rajon, prin Serbia

Republika e Kosovës po del të jetë vendi me më së paku persona të infektuar më koronavirus në rajon. Kosova deri më tani ka të...