LAJME dt: 22/05/2020

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Operacioni “Dega e Ullirit”, neutralizohen 2.184 terroristë

        Forcat e Armatosura të Turqisë që nga fillimi i operacionit "Dega e Ulliri" në rajonin kufitar sirian Afrin kanë neutralizuar në total 2.184 terroristë. Shtabi...

Fëmijët aktivizojnë granatën, 3 të vrarë në Afganistan

Një grup fëmijësh aktivizoi të dielën një granatë të pashpërthyer në një zonë të banuar në krahinën Nangarhar të Afganistanit, ku si pasojë humbi...

Erdogan hap padi për dëmshpërblim ndaj Kiliçdaroglu

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka paditur për dëmshpërblim kreun e Partisë Popullore Republikane (CHP), Kemal Kiliçdaroglu, për fjalët e deklaruara lidhur me...

Së fundi

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në fillim të...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me COVID-19 gjatë...