LAJME dt : 10/09/2020

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Kurti: Thaçi në Bruksel pa legjitimet e kredibilitet

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, në një postim në Facebook, ka reaguar pas takimit të djeshëm në Bruksel ndërmjet presidentit të Republikës së...

Erdogan: Ne do të vazhdojmë të qëndrojmë pranë të shtypurve dhe viktimave

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan në mesazhin e tij me rastin e 10 Dhjetorit, Ditës Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut tha se:...

Iran, rritet në 2.077 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Në 24 orët e fundit në Iran janë shënuar 143 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (Covid-19), çka e ka rritur në 2.077...

Së fundi

“Apple” kompania e parë amerikane që vlen dy trilionë dollarë

Kompania teknologjike “Apple” u bë sot kompania e parë, e tregtuar publikisht nga SHBA, që arriti një kapitalizim tregu prej dy trilionë dollarësh, duke...

Maltë-Gazetarja e vrarë/ Arrestohet kreu i kabinetit të ish-kryeministrit Muscat

Tre vite pas vrasjes së gazetares investigative malteze Daphne Caruana Galizia, e cila akuzoi zyrtarë të lartë për korrupsion, dje është arrestuar shefi i...

Protesta në Bullgari/ Mijëra qytetarë kërkojnë largimin e kryeministrit Borisov

As festimet për ditën e pavarësisë së Bullgarisë, nuk i ndaloi qytetarët bullgarë të protestojnë dhe ti bëjnë thirrje kryeministrit Bojko Borisov dhe kryeprokurorit...