LAJME dt : 09/09/2020

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Ministri serb vajton: Kemi humbur miliona për shkak të taksës!

Ministri serb i Tregtisë, Rasim Ljajiq tha se duhet të shmanget mundësia që ” problemet e shkaktuara nga taksa e Prishtinës për mallrat nga...

Marrëveshja Greqi-Shqipëri për punë sezonale. Ja procedura, nuk do keni nevojë për vizë punë

Greqia dhe Shqipëria kanë arritur një marrëveshje për punësimin sezonal të shtetasve shqiptarë në sektorin e bujqësisë në Greqi. Sipas informacioneve nga ministria greke e...

Kombinimi special kundër sëmundjeve

Një nga ëmbëlsirat më të shijshme natyrale sigurisht vjen në kombinimin e mjaltit me lajthitë. Këto të fundit bashkohen mrekullisht me vlerat...

Së fundi

“Apple” kompania e parë amerikane që vlen dy trilionë dollarë

Kompania teknologjike “Apple” u bë sot kompania e parë, e tregtuar publikisht nga SHBA, që arriti një kapitalizim tregu prej dy trilionë dollarësh, duke...

Maltë-Gazetarja e vrarë/ Arrestohet kreu i kabinetit të ish-kryeministrit Muscat

Tre vite pas vrasjes së gazetares investigative malteze Daphne Caruana Galizia, e cila akuzoi zyrtarë të lartë për korrupsion, dje është arrestuar shefi i...

Protesta në Bullgari/ Mijëra qytetarë kërkojnë largimin e kryeministrit Borisov

As festimet për ditën e pavarësisë së Bullgarisë, nuk i ndaloi qytetarët bullgarë të protestojnë dhe ti bëjnë thirrje kryeministrit Bojko Borisov dhe kryeprokurorit...