LAJME dt : 08/09/2020

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

“Beteja” e shifrave, Bylykbashi: KQZ si tenxhere për të zier pilaf

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi ka reaguar për shifrat kontradiktore të publikuara nga Komisionin Qendror i Zgjedhjeve në lidhje me zgjedhjet lokale të...

Shqipëri-Izrael, agjentë sekretë për sigurinë

Prej disa ditësh stadiumi “Elbasan Arena” ka bërë ndarjet e vendkalimeve të stafeve dhe skuadrave për ditën e premte kur do të zhvillohet ndeshja...

Deputeti gjerman në Tiranë: Ata që duan demokracinë, pro dialogut

Deputeti i Bundestagut Gjerman, Tobias Gottardt ka folur pas takimit që ka zhvilluar në kryesinë e Kuvendit me deputetët shqiptarë. Tobias Gottardt ka thënë...

Së fundi

“Apple” kompania e parë amerikane që vlen dy trilionë dollarë

Kompania teknologjike “Apple” u bë sot kompania e parë, e tregtuar publikisht nga SHBA, që arriti një kapitalizim tregu prej dy trilionë dollarësh, duke...

Maltë-Gazetarja e vrarë/ Arrestohet kreu i kabinetit të ish-kryeministrit Muscat

Tre vite pas vrasjes së gazetares investigative malteze Daphne Caruana Galizia, e cila akuzoi zyrtarë të lartë për korrupsion, dje është arrestuar shefi i...

Protesta në Bullgari/ Mijëra qytetarë kërkojnë largimin e kryeministrit Borisov

As festimet për ditën e pavarësisë së Bullgarisë, nuk i ndaloi qytetarët bullgarë të protestojnë dhe ti bëjnë thirrje kryeministrit Bojko Borisov dhe kryeprokurorit...