LAJME dt : 08/09/2020

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Lavrov: NATO përpiqet të tërheq Maqedoninë e Veriut, Ukrainën dhe Gjeorgjinë

Ministri i Punëve të Jashtme i Rusisë, Sergey Lavrov, ka deklaruar se në kuadër të politikave të saj të zgjerimit NATO përpiqet të tërheq...

Luleshtrydhet,të forcojnë memorjen

E keni vështirë për të kujtuar angazhimet, emrat apo takimet që lini me kalimin e moshës? Shpëtimi mund t’ju vijë nga luleshtrydhja, e cila konsiderohet...

Ministria e Kulturës ndan vërtetimat e parë të sponsorizimit

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka organizuar ceremoninë e shpërndarjes së vërtetimeve të para të sponsorizimit në fushën e sportit, ku përfitues ishin...

Së fundi

“Apple” kompania e parë amerikane që vlen dy trilionë dollarë

Kompania teknologjike “Apple” u bë sot kompania e parë, e tregtuar publikisht nga SHBA, që arriti një kapitalizim tregu prej dy trilionë dollarësh, duke...

Maltë-Gazetarja e vrarë/ Arrestohet kreu i kabinetit të ish-kryeministrit Muscat

Tre vite pas vrasjes së gazetares investigative malteze Daphne Caruana Galizia, e cila akuzoi zyrtarë të lartë për korrupsion, dje është arrestuar shefi i...

Protesta në Bullgari/ Mijëra qytetarë kërkojnë largimin e kryeministrit Borisov

As festimet për ditën e pavarësisë së Bullgarisë, nuk i ndaloi qytetarët bullgarë të protestojnë dhe ti bëjnë thirrje kryeministrit Bojko Borisov dhe kryeprokurorit...