BALLKANI

Kuvendi nuk i merr mandatin Nikolla Gruevskit

Spread the love

Pro votuan 58 deputet, ndërsa kundër marrjes së mandatit ishin 29 deputetë të VMRO-së.

Në seancën e sotme kuvendore ku si pikë e parë të rendit të ditës ishte marrja e mandatit deputetit Nikolla Gruevski, asnjëri nga deputetët nuk u paraqit për fjalë, kështu që propozimi i Komisionit për Çështje të Mandati dhe Imunitetit kaloi menjëherë në votim

Përveç deputetëve të LSDM-së, pro marrjes së mandatit deputetit Gruevski votuan edhe Ali Ahmeti dhe Artan Grubi nga BDI të cilët ishin prezent në seancë gjatë aktit të votimit.Ndërkohë që deputetë e përjashtuar kohë më parë nga VMRO-DPMNE-ja nuk morën pjesë në seancë.Mandati deputetit mund ti merret me 2/3 e votave./Kosova Post/

Related posts

Serbia kërkon mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurimit në OKB pas vendimit të Kosovës për Ushtrinë

dritatv

Avokati Goxhaj: Amerika ia prishi Thaçit dhe Soros planin për ndarjen e Kosovës

dritatv

Maqedoni, rritje e kontrollit të brendshëm dhe të jashtëm të punës së policisë

dritatv

Leave a Comment