Kush janë zyrtarët që u pasuruan më shumë në vitet e fundit!

Zyrtarët e shtetit në këto tri vitet e fundit po del që janë pasuruar mjaftë shumë.

Pasuria e tyre është rritur për mijëra euro, prej vitit 2017 deri në 2019. Sipas disa statistikave të paraqitur nga Lëvizja “FOL”, po del që pasuria e zyrtarëve të shtetit në vazhdimësi ka shkuar duke u rritur.

Listës për rritjen më të madhe të pasurisë në tri vitet e fundit i prinë kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, i cili nga viti 2017 deri në vitin 2019 pati një rritje prej 820.610.49 euro, i pasuar nga zëvendëskryeministrat e tij, Dalibor Jevtiq, i cili pati rritje prej 1.021.021.22 euro, Hashim Thaçi me rritjen prej 66,513.75 euro për tri vite, Enver Hoxhaj me 53.328.26 euro, Fatmir Limaj 40,278 euro, Behxhet Pacolli 28.221.517.62 euro dhe Dardan Gashi 19,771.81 euro.

Kurse, listës si zyrtari më i pasur në vend vazhdon t’i prijë zëvendëskryeministri i Kosovës Behxhet Pacolli, por keq nuk po mbetet as presidenti i vendit, Hashim Thaçi e kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj.

Pasuria zyrtare e zëvendëskryeministrit të Kosovës, Behxhet Pacolli është 724.588.896.62 euro, si zyrtari i dytë më i pasur po del të jetë presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pasuria e të cilit është 4.248.756.00 euro i pasuar nga kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj me 1.864.817.20 euro.

Hajredin Kuçi 1.425.885.00 euro, Fatmir Limaj 881.950.00 euro, Bujar Bukoshi 741.625.00, Isa Mustafa 651.069.73 euro. Dardan Gashi 616.493.81 euro, Dalibor Jevtiq 571.861.38 euro dhe Edita Tahiri me 537.667.57 euro.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Çmime të “tërbuara” për veshje qesharake, do t’i blinit ndonjëherë këto rroba?

Moda e veshjes është një nga gjërat që ndryshon më shumë se gjithçka tjetër. Shpesh këto ndryshime janë të ekzagjeruara e shpesh mirëpriten nga konsumatorët. Së...

Dimitrov: Bëjmë gjithçka që mundemi për zgjidhjen e kontestit të emrit

“Bëjmë gjithçka që mundemi për ta zgjidhur kontestin e emrit, vullnet ka edhe nga pala tjetër”, tha shefi i diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov,...

Komisioni i Ekonomisë rrëzon kandidatin e Metës për në KLSH

Komisioni i Ekonomisë ka hedhur poshtë kandidaturën e Bahri Shaqirit për postin vakant të kreut të Kontrollit të Lartë të Shtetit, pas propozimit të...

Së fundi

Hoti: Nuk do të hezitoj ta kërkoj. Thaçi: Qytetarët të zbatojnë masat rigorozisht

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të përkeqësimit të situatës me koronavirus. Nga foltorja e Kuvendit, Hoti...

Hajdari paralajmëron krijimin e partisë së re: Shqiptarët duan një alternativë tjetër

Një ditë pas daljes publike të liderit të PD-së Lulzim Basha për listat e hapura, ku sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama, vjen një reagim...

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish= kryeministrin Zoran...