Kurti në Londër, pritet nga zyrtarë të Parlamentit të Britanisë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, po qëndron në vizitë dyditore në Londër.

VV njofton se dje në Parlamentin e Britanisë është shtruar darkë për Kurti nga ane e Grupit të Miqësisë me Kosovën.

Ky grup ka qenë në përbërje të, John Grogan, deputet i Partisë Laburiste dhe Martin Vickers, deputet i Partisë Konservatore, për nder të kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe të deputeteve Fitore Pacolli dhe Saranda Bogujevci.

“Në darkë morën pjesë edhe Alex Sobel, deputet i Partisë Laburiste, Nick Dakin, deputet i Partisë Laburiste, Earl of Sandëich John Montag dhe Lordi Dykes. Në një atmosferë të ngrohtë e miqësore u shkëmbyen mendime e ide rreth situatës socio-ekonomike, politike e rajonale, si dhe për prioritetet e qeverisë Kurti”, thuhet në njoftim.

“Delegacioni i Lëvizjes VETËVENDOSJE!vazhdon me vizitën dyditore në Britani të Madhe”.

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Burimet energjetike në Siri nën pushtim të PYD/PKK-së

Organizata terroriste PYD/PKK, pushton dhe fushat më të mëdha të naftës dhe gazit natyror të Sirisë. Organizata, e cila ka në duar mbi 70...

Turqia do të krijojë zona të reja strehimi në Siri

Kreu i Gjysmëhënës së Kuqe Turke Kerem Kënëk (Kınık) tha se ata do të krijojnë zona të reja strehimi...

Bode: Do të qëndroj larg politikës!

Parlamenti po shkon drejt zgjedhjes së anëtarëve të rinj të Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë. Komisioni i Ekonomisë miratoi kandidaturat që do të kalojnë...

Së fundi

Analiza/ Meta: Ja si Ramaforma e la vendin pa Gjykatë Kushtetuese

Presidenti i Republikës Ilir Metaka vijuar analizën e tij për të ashtuquajturën “ramaforma” duke shpjeguar këtë herë se si vendi mbeti pa Gjykatë Kushtetuese....

Haradinaj “injoron” ligjvënësit e Kosovë, por jo presidentin slloven, arrinë në kohë në pritjen e tij

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, priti në takim, presidentin e Sllovenisë Borut Pahor, pasi ky i fundit po vazhdon vizitën e tij dy ditore...

Nga Brryli deri në Shkozë, Bashkia nis punën për rehabilitimin e rrugës përgjatë lanës

Të gjithë banorët e zonës së Brrylit në kryeqytet, tashmë do të kenë trotuare të rehabilituara në urën që lidh dy akset përkrah lumit...