Kurban Bajrami 2020

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Patras, porti i refugjatëve në Greqi që hapet drejt Europës

Qindra refugjatë në qytetin port Patras, e cila është porta e Greqisë që hapet drejt Italisë, mundohen që të kalojnë në mënyrë ilegale në...

Kosova po bën përgatitjet për anëtarësim në Interpol

Institucionet e Kosovës janë duke i bërë të gjitha përgatitjet për anëtarësim në Interpol. Përfaqësuesit e Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe të Policisë...

Haradinaj: Kurrë nuk e la pa e ndërtu autostradën e Dukagjinit

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se do të vazhdojë tutje punën për ndërtimin e Autostradës së Dukagjinit. Haradinaj, përmes një postimi në Facebook,...

Së fundi

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz janë ekzaminuar...

Si të Përgatisni Reçelin e Kumbullave në Dy Mënyra

Në doni të ëmbëlsoni veten apo më të dashurit tuaj apo në doni një gosti të veçantë për miqtë përgatisni reçel me kumbulla. Të freskëta...

Basha : Po rivriten nga qeveria ortake e krimit të organizuar. Gjaku dhe sakrifica sublime e tyre nuk do të shkojë dëm!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha kujton 4 efektivët e Policisë të vrarë në krye të detyrës Fatos Xhani, Altin Dizdari, Kastriot Feskaj dhe...