SHQIPERIA

Kundër TVSH-së, “mbyllen” 100 biznese të vogla në Fier

Spread the love

 

 

Rreth 100 subjekte tregtare në pedonalen e re në Fier kanë ulur qepenat në shenjë protestë për përfshirjen në skemën e re të TVSH-së.

 Ata thonë se taksa e re është e pa përballueshme dhe hyrja e saj në fuqi në 1 prill do të thotë falimentim.

Tregtarët kërkojnë heqjen e kësaj takse pasi edhe pa vendosjen e saj bizneset e tyre ishin drejt falimentimit. Protesta e tregtareve do të vazhdojë edhe në ditët në vijim.

Gjithashtu në protestë kanë dakë edhe tregtarët në Korçë.

Top Channel

Related posts

Gjykata dënon këshilltarin e PD për shpifje ndaj Veliajt

dritatv

Nisin shkarkimet nga Hidrocentrali i Fierzës. Situata në ultësirën e Shkodrës alarmante.

dritatv

Nga Pogradeci, Basha: Protesta e 27 janarit, bashkimi i shqiptarëve kundër padrejtësisë

dritatv

Leave a Comment