• Home
  • KURIOZITETE
  • Kujdes nga Momo! Një lojë e re vetëvrasëse arrin në Europë
KURIOZITETE

Kujdes nga Momo! Një lojë e re vetëvrasëse arrin në Europë

Spread the love

 

Momo është një lojë e re shqetësuese që po përhapet përmes aplikacionit popullor të mesazheve WhatsApp. Policia argjentinase dyshon se kjo lojë lidhet me vetëvrasjen e një vajze 12-vjeçare dhe lëshoi ​​një paralajmërim për të gjithë prindërit që të kujdesen për fëmijët e tyre.

Tani policia po kërkon një 18-vjeçar, i cili dyshohet se e ka takuar vajzën përmes internetit.

Momo është ndryshe një kukull me sy të mëdhenj dhe flokë të gjatë të zi, punë e artistit japonez Midori Hayashi, i cili nuk ka të bëjë fare me këtë lojë.

Loja e tmerrshme filloi të përhapet në botë nga fakti se përdoruesit e WhatsApp-it filluan të komunikojnë me numra të panjohur. Ata shpejt filluan të mbërrinin tek ata me imazhe të dhunshme dhe mesazhe kërcënuese.

Një lojë e ngjashme u shfaq në 2017 në Rusi, e njohur tashmë si “Balena blu”, ku më shumë se 130 të rinj të moshës 10 deri 16 vjeç, morën më qafë veten nëpërmjet saj. /tesheshi.com/

Related posts

Video prekesë e një të miture “në luftë” me fatin: ha me këmbë në mungesë të duarve

dritatv

Ndoshta Nuk E Keni Ditur- Dëgjoni Çfar Fiton Ai Që Thërret Dikë Në Iftar

dritatv

Mësim nga djepi deri në varr: 70-vjeçari maroken i kthehet shkollës së papërfunduar

dritatv

Leave a Comment