Kryetari i Deçanit flet për incidentin e Haradinaj me vëllezërit Rizaj

 

Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka reaguar lidhur me incidenti ndërmjet kryeministrit Haradinaj dhe vëllait të Beg Rizajt, në zbulimi e shtatorë së këtij të fundit në Deçan.

Ai ka mohuar se ka pasur incident mes kryeministrit dhe vëllait të Begë Rizajt, i cili në pamjet e transmetuara nga mediat shihet duke diskutuar ashpër me kryeministrin, e siç është raportuar ai nuk ka lejuar kryeministrin që zbulojë shtatoren e Rizajt.

Por, version tjetër ka dhënë kryetari i Deçanti. Ai ka thënë se Haradinaj ka ndërhyrë në një mosmarrëveshje mes dy vëllezërve Rizaj, duke akuzuar mediat se kanë keqinformuar.

Në reagimin e Kryetarit Ramosaj thuhet:

Disa nga mediat që ishin prezent për të përcjellë këtë ngjarje të zbulimit të shtatores së Heroit Beg Rizaj me qellim jo të mirë kanë keq informuar opinionin publik për incidentin e ndodhur gjatë zbulimit të shtatores .

Ka qenë ndërhyrja e kryeministrit të Republikë së Kosovës z.Ramush Haradinaj, ajo që ka shpëtuar vëllezërit Rizaj pa krijuar incident mes tyre.

Ku njeri nga vëllezërit i drejtohej Haradinajt për dy vëllezërit e tyre duke i thëne që nuk kanë qenë në lufte dhe nuk kanë të drejt me zbulu shtatoren e vëllait të tyre , me ketë rast kryeministri ka ndërhyrë duke i thënë ati vetëm ti kë me zbulu Shtatoren .Njëkohësisht duke ndërhy të dy vëllezërit tjerë që të pajtohen me këtë vendim. Kjo ka qen ngjarja e quajtur incident nga disa media qe kanë qellim në vete.

Thuhet në reagimin e kryetarit të komunës së Deçanit z.Bashkim Ramosaj .

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Ushtronin kundërligjshëm veprimtarinë e lojërave të fatit, policia arreston tetë persona

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar – Sektori i Hetimeve, pas disa informatave të pranuara nga burime të sigurta,...

Dy spitale të mëdha po ndërtohen me shpejtësi në Stamboll

Autoritetet turke po ndërtojnë paralelisht dy spitale në Stamboll, gjegjësisht në kompleksin e Aeroportit "Ataturk" dhe në lagjen Sancaktepe. Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan,...

Jeremiç: Vuçiç ia ka ofruar Thaçit Luginën e Preshevës në këmbim për veriun e Kosovës

Kryetari i Partisë Popullore dhe ish ministër i Jashtëm i Serbisë Vuk Jeremiç ka deklaruar sot se presidenti serb Aleksandar Vuçiç presidentit të Kosovës...

Së fundi

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz janë ekzaminuar...

Si të Përgatisni Reçelin e Kumbullave në Dy Mënyra

Në doni të ëmbëlsoni veten apo më të dashurit tuaj apo në doni një gosti të veçantë për miqtë përgatisni reçel me kumbulla. Të freskëta...

Basha : Po rivriten nga qeveria ortake e krimit të organizuar. Gjaku dhe sakrifica sublime e tyre nuk do të shkojë dëm!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha kujton 4 efektivët e Policisë të vrarë në krye të detyrës Fatos Xhani, Altin Dizdari, Kastriot Feskaj dhe...