• Home
  • KOSOVA
  • Kryeministri i Bullgarisë viziton nesër Kosovën
KOSOVA

Kryeministri i Bullgarisë viziton nesër Kosovën

Spread the love

 

 

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, shtet ky që aktualisht kryeson Presidencën e Bashkimit Evropian, nesër vjen në Kosovë.

Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim Thaçi, i cili ditë më parë kishte zhvilluar një bisedë telefonike me të, ku ndër të tjera kishin folur edhe për Samitin e Sofjes, që vlerësohet i rëndësishëm për rrugëtimin e shteteve të Ballkanit Perëndimor drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian.

Borissov do të takohet gjithashtu edhe me kryeparlamentarin Veseli dhe kryeministrin Haradinaj. /kp/.

Related posts

Punëtorët e KEK-ut paralajmërojnë grevë

dritatv

Kurti: Të nxjerrim mësim nga Bosnja dhe të ndërhyjmë kundër “Zajednicës” së Thaçit me Vuçiçin

dritatv

Kosova me vetëm 42 çerdhe publike

dritatv

Leave a Comment