Kosovë : Të mërkurën votohet qeveria Hoti

Gjykata Kushtetuese e ka bërë publik të plotë aktgjykimin për dekretin e presidentit Hashim Thaçi për emrin e mandatarit.

Pas kësaj hapet rruga për thirrjen e seancës së jashtëzakonshme për votimin e Qeverisë së Avdullah Hoti.

LDK ndërkaq ka paralajmëruar për nesër mbajtjen e takimit të kryesisë së partisë, pas së cilës kryetari Isa Mustafa do të mbajë konferencë për media.

Sakaq mësojnë se seanca për votimin e qeverisë Hoti do të mbahet të mërkurën me fillim nga ora 11:00.

Kushtetuesja më 28 maj vendosi në favor të dekretit të presidentit.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Luksi i shfrenuar i qeverisë, Etilda Gjonaj shpenzon miliona për udhëtimet jashtë vendit. Fle në dhoma 700 € nata

53 mijë e 982 familje janë trajtuar me ndihmë ekonomike gjatë vitit 2018. Sipas INSTAT, shteti shqiptar jep si pagesë mesatare mujore për secilën familje...

Forcat turke neutralizojnë 9 terroristë

Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) në një operacion ajror ndaj zonës rurale të qytetit Siirt, në juglindje të Turqisë dhe në rajonet Avashin-Basyan...

Hoti: Ligjin për dialogun do ta dërgojmë në Kushtetuese!

LDK po konsideron se Ligji për dialogun që u miratua në Kuvend është kundërkushtetues. Shefi i Grupit parlamentar të LDK-së, Avddullah Hoti, në rtv21, tha...

Së fundi

Hoti: Nuk do të hezitoj ta kërkoj. Thaçi: Qytetarët të zbatojnë masat rigorozisht

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të përkeqësimit të situatës me koronavirus. Nga foltorja e Kuvendit, Hoti...

Hajdari paralajmëron krijimin e partisë së re: Shqiptarët duan një alternativë tjetër

Një ditë pas daljes publike të liderit të PD-së Lulzim Basha për listat e hapura, ku sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama, vjen një reagim...

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish= kryeministrin Zoran...