• Home
  • KOSOVA
  • Kosova e Zvicra nënshkruajnë marrëveshje për Sigurime Sociale
KOSOVA

Kosova e Zvicra nënshkruajnë marrëveshje për Sigurime Sociale

Spread the love

 

Sot bëhet nënshkrimi i marrëveshjes për Sigurime Sociale në mes të Republikës së Kosovës dhe Konfederatës së Zvicrës.

Marrëveshja nënshkruhet nga ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica dhe Ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet.

Marrëveshja nënshkruhet në kabinetin e ministrit të MPMS-së./Kosova post/

Related posts

Ministri Yagcilar premton se Ligji për pagat do të bëhet në qershor

dritatv

Dorëheqja, ja si Vetëvendosje mund ta “përzë” Shpend Ahmetin nga Komuna e Prishtinës

dritatv

Pacolli: Do ta shtrijmë prezencën diplomatike gjithandej nëpër botë

dritatv

Leave a Comment