Kosnett i dëshpëruar me partitë politike: Futet kandidatë për deputetë me aktakuza

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka pyetur se si qytetarët mund të marrin seriozisht partitë, që në listat e tyre zgjedhore kanë kandidat deputet me aktakuza.

Përmes një shkrimi në twiter, ai ka thënë se në lista janë futur kandidatë me aktakuza, dënime për sulme e korrupsion.

“Si ka mundësi që qytetarët të marrin seriozisht përkushtimin e partive për sundim të ligjit kur ato kanë futur në listat për kandidatë individë me aktakuza aktive, dënime për krime lufte dhe sulmet, dhe të sanksionuar ndërkombëtarisht për krime të luftës dhe korrupsion”, ka shkruar Kosnett.

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Ne i konsumojmë, por dentistët as që i fusin në gojë

    Disa nga ushqimet që na duken më normalet mund të jenë absolutisht shumë të dëmshme për dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëve. Ne pyetëm dentistët për...

Rusi, lideri opozitar thërret popullin të dalë në rrugë

  Lideri opozitar në Rusi dhe themeluesi i "Fondit të luftës kundër korrupsionit" Alexei Navalny, i bëri thirrje popullit që të dalë në rrugë për...

VIDEO/ Shënoi gol me dorë, Mbappe ‘tallet’ me vetveten në Twitter

Kylian Mbappe arriti të siguronte finalen e Ligës në Francë pasi ekipi i PSG mposhti në transfertë...

Së fundi

Vrasja për heroinën/ Drejtësia holandeze jep 16 vite burgim për Përparimin

Gjykata e Roermond në Holandë dha të martën dy dënime me 16 vjet burg për dy burra...

Kosto e rrugës Tiranë-Durrës, koncesioni 20 mld lekë më shumë se projekti fillestar

Plani për zgjerimin e rrugës tiranë durrës është i hershëm, që në vitin 2007, por gjithmonë qeveritë kanë qenë të dyzuara nëse do të...

Siri, pamundësohet dërgesa e armëve për PYD/PKK në Afrin

Pjesëtarët e opozitës në periferi të Halepit, në Siri, ndaluan një automjet të ngarkuar me armatim të rëndë i cili duhej të dërgohej në...