Konfirmohet largimi i Granit Xhakës, Milani e pret që në janar

Nëse kishte dyshime, ato janë shuar përfundimisht. Granit Xhaka do të largohet nga Arsenali që në merkaton e janarit. Konfimimi ka ardhur nga trajneri Unai Emery, edhe ky në ikje. “Kemi ndeshje të rëndësishme përpara dhe për këtë arsye na nevojitet një lojtar si Xhaka.

Xhaka Bd9ace92bcf3410f23f0c21d19e33dcdebac4daeb4a62f711088 1920x1080

Por nuk e di nëse do të luajë akoma me ne. Nuk e di nëse ai do të jetë i gatshëm të na ndihmojë”, ka thënë Emery, duke zyrtarizuar fundin e aventurës së futbollistit me origjinë shqiptare në Londër. Xhaka u la jashtë skuadrës që pas përplasjes me tifozët në ndeshjen kundër Crystal Palace. Arsenali i hoqi shiritin e kapitenit, ndërsa mesfushori ka kërkuar largimin. Të shumta janë ofertat, ndërsa ka marrë shumë kuota transferimi i tij te Milan në Serie A.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Vokshi: Shqipëria me të burgosur politik, mes tyre gra dhe vajza

Ish-deputetja e PD Albana Vokshi përmes një statusi në “Facebook” shkruan se Forumi i Grave të Partisë Popullore Europiane (EPP Women), iu bën thirrje...

Borisov: Europa t’i pranojë emigrantët që mund të integrohen

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borisov, ka deklaruar se Europa duhet t'i pranojë vetëm emigrantët të cilët do të mund të integrohen. Borisov mori pjesë në...

Integrimi në BE/ Bushati tjetër mesazh të fortë nga Kroacia: Të ndahet interesi kombëtar nga politika e ditës

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, ndodhet në forumin e përvitshëm “Cavtat” që mbahet në Durovnik...

Së fundi

Qeveria paralajmëron vendim të ri për reciprocitetin me Serbinë

Tregu kosovar është vërshuar me produkte të importuara nga Serbia. Këtë e ka mundësuar heqja e taksës më 31 mars nga Qeveria në detyrë. Statistikat tregojnë...

Greqia shënon viktimën e 173-të nga COVID-19, 10 raste të reja në 24 orët e fundit

Greqia ka shënuar edhe një viktimë së fundmi nga COVID-19 duke e çuar bilancin në 173. Vendi fqinj në 24 orët e fundit ka shënuar...

Kosovë : 9 raste të reja me Covid-19 dhe 3 të shëruar.

NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE TRE TË SHËRUAR! Sot më 26 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...