Komuna e Prishtinës investon mbi 340 mijë euro për kënde lodrash dhe fusha sportive

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se Drejtoria për Sport ka implementuar projektin e ndërtimit të gjashtë këndeve të lodrave dhe dy fushave sportive.

Këto investime do të kapin vlerën prej 341,717.45 euro dhe sipas Ahmetit do të vendosen në lagje të ndryshme të kryeqytetit, njofton Klan Kosova.

Vendet ku do të bëhet ky projekt janë:

Afër Shkollës Fillore “Iliria” – kënd i lodrave

Afër Shkollës Fillore “Ismail Qemaili” – kënd i lodrave

Afër Shkollës Fillore “ Zenel Hajdini” – kënd i lodrave

Në lagjen Dardania – kënd i lodrave

Në lagjen e Universitetit mbrapa ndërtesës së Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë – kënd i lodrave dhe fushë sportive

Në lagjen Lakërishte mbrapa ProCredit Bank – – kënd i lodrave dhe fushë sportive

❤️

“Sporti, loja dhe aktivitetet fizike janë të domosdoshme për zhvillimin mendor e fizik, qysh në fëmijërinë e hershme! Fëmijët janë ata që gëzohen shumë për projekte të tilla! Prandaj, gëzuar fëmijë! ”, ka shkruar Ahmeti.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

PD: Rama i ka dhënë të vëllait monopolin e bixhozit

  Përmes deputetes Jorida Tabaku, Partia Demokratike ka denoncuar kryeministrin Edi Rama se i ka dhënë të vëllait monopolin e kontrollit të tregut të bixhozit,...

Malajzi, gjykata në nëntor jep vendimin për ish-kryeministrin Razak

Gjykata e Lartë e Malajzisë njoftoi se me 11 nëntor do të jap vendimin në rastin e ish-kryeministrit Najib Razak, i cili ngarkohet për...

Bajrami: Përcillni fëmijët tuaj me kënd po rrinë e ku po shkojnë!

Në një postim në llogarinë e tij në Facebook, Dr. Bajrami ka apeluar të gjithë prindërit të shtojnë kujdesin ndaj fëmijëve të tyre. Ai...

Së fundi

Qeveria paralajmëron vendim të ri për reciprocitetin me Serbinë

Tregu kosovar është vërshuar me produkte të importuara nga Serbia. Këtë e ka mundësuar heqja e taksës më 31 mars nga Qeveria në detyrë. Statistikat tregojnë...

Greqia shënon viktimën e 173-të nga COVID-19, 10 raste të reja në 24 orët e fundit

Greqia ka shënuar edhe një viktimë së fundmi nga COVID-19 duke e çuar bilancin në 173. Vendi fqinj në 24 orët e fundit ka shënuar...

Kosovë : 9 raste të reja me Covid-19 dhe 3 të shëruar.

NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE TRE TË SHËRUAR! Sot më 26 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...