SHËNDETËSI

Këto janë vitaminat ideale për largimin e lodhjes!

Spread the love

Ushqimi i shëndetshëm dhe një dietë e ekuilibruar, padyshim do t’ju ndihmojë të merrni vitaminat dhe mineralet që ju nevojiten për t’ju dhënë energji të mjaftueshme.

Gjithashtu ju ndihmon të shmangni mangësitë ushqyese që mund t’ju sjellin simptomat të lodhjes.

Mjekja dhe nutricuonistja Sarah Brewer thotë se kur ju duhet të anuloni planet sociale ose gjërat që ju pëlqeni të bëni thjesht për të fjetur ose për t’u mbushur energji, mund të jetë diçka e thjeshtë si një mangësi e vitaminës ose mineraleve.

Përbërësit ushqimorë të përfshirë në parandalimin e lodhjes përfshijnë vitaminat B, vitaminë C, hekurin dhe magnezin.

Gjithmonë duhet të përpiqeni t’i merrni këto vitamina si dhe vitamina D shtesë është një ide e mirë.

Related posts

Nëse keni problem me zemër duhet t’i konsumoni patjetër këto ushqime

dritatv

Arsyet pse është e rrezikshme ta mbani teshtimën!

dritatv

Si të shpëtoni nga thonjtë e futur në mish?

dritatv

Leave a Comment