SHËNDETËSI

Këto janë disa nga ushqimet që djegin kaloritë!

Spread the love

Përdorni produkte natyrale për të djegur yndyrën Vitet e fundit në treg ka një sërë produktesh që ndihmojnë në djegien e yndyrave të trupit, duke rrëzuar kështu dhe kilogramët e tepërt.

Por shumë prej tyre kanë dhe përbërje kimike, që mund të shkaktojnë efekte sekondare me kalimin e kohës. Kështu që është mjaft mirë të përdorim produkte natyrale për të djegur yndyrën.

Por problemi është që jo çdo organizëm i përthith në mënyrën më të mirë të mundshme dhe shumë prej tyre kanë rezultate minimale.

Këto quhen ushqime që djegin yndyrat, pasi përshpejtojnë metabolizmin. Shihni foto më poshtë.

Speci djegës

Çaji jeshil

Grejfruti

Karçofi

/Kosova Post/

Related posts

Pse është mirë të konsumoni të paktën dy kivi çdo ditë?

dritatv

A duhet të konsumoni banane me stomak bosh?

dritatv

Këshilla nga mjeku: Ja si duhet ta trajtoni gripin tek fëmijët!

dritatv

Leave a Comment