Këshilla të arta

Titulli: Këshilla të arta
Autor: Ebul Ferexh Ibn Xhevzi
Përkthyes: Mr. Osman Osmani
Redaktor: Bujar Vërbovci
Kopertina: Bashkim Mehani
Përgaditi për shtyp: Bashkim Avdiu
Shtypi: FocusPrint – Shkup
Për botuesin: Bashkim Avdiu
Botues: Sira – Prishtinë

Pas çdo frymëmarrjeje, vdekjes i afrohemi. E shkurtë është koha që në këtë botë e kalojmë, e tillë s’është ajo përbrenda varrit, ndërsa dënimi për pasimin e epsheve është shkatërrimtar.

MUND TA POROSISNI NË :www.islamshop.ch , ose ne numrin e telefonit :+41 79 469 50 36

 

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Fjalimi i John McCain kur ishte në Kosovë, çfarë ju tha politikanëve?!

Senatori amerikan, John McCain, gjashtë herë senator republikan nga Arizona dhe hero i luftës që ka duruar gati gjashtë vjet torturë dhe robëri në...

Trafik klandestinësh, katër të arrestuar në Kakavijë

    Policia e Gjirokastrës ka goditur një rast të trafikut të klandestinëve, duke vënë në pranga katër persona.  Të arrestuar janë Rasim Koxha, 48 vjeç, banues...

Protesta, Basha: Kjo është beteja për të cilën zgjohemi

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në fjalimin përmbyllës të protestës sot u premtoi qytetarëve që nuk do t’i braktisë kurrë. Basha, theksoi ndër...

Së fundi

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz janë ekzaminuar...

Si të Përgatisni Reçelin e Kumbullave në Dy Mënyra

Në doni të ëmbëlsoni veten apo më të dashurit tuaj apo në doni një gosti të veçantë për miqtë përgatisni reçel me kumbulla. Të freskëta...

Basha : Po rivriten nga qeveria ortake e krimit të organizuar. Gjaku dhe sakrifica sublime e tyre nuk do të shkojë dëm!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha kujton 4 efektivët e Policisë të vrarë në krye të detyrës Fatos Xhani, Altin Dizdari, Kastriot Feskaj dhe...