‘Këcënohet me jetë kush ankohet’/ Denoncimi për ndërtimet pa leje, policia bën sehir (FOTOT)

Një tjetër rast abuziv me pronat private dhe shkeljet e ‘pushtetarëve’ është zbardhur në adresë të ish-kryeministrit Berisha. Në mesazhin e adresuar tek ai, flitet për pallatin e ndërtuar nga një deputet, i cili pas përfundimit të ndërtimit i ka kaluar firmën djalit të tij. Ky i fundit ka nisur të ndërtojë në tarracën e pallatit ndërkohë që nuk ka pyetur asnjë nga banorët e tij. Konflikti ka degraduar deri në kërcënime për jetën ndërkohë që policia  nuk ka ndërhyrë në asnjë moment.

Denoncimi

Denoncohet Narko deputeti i Edvin Mafise me te birin per ndertimin e rrezikshem, kercenimin me jete te banoreve qe guxojne te ankohen.

Ndaj te gjitha ketyre narkopolicia hesht. Per narkozyrtaret ligji nuk ekziston.

Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje doktor. Ne jemi banor te pallatit ne rrugen Ali Visha. Ky pallat eshte ne Kryeqezim mjaft te frekuentuar. Pallati eshte ndertuar ne token e familjes autoktone tiranse Beja nga deputeti Robert Bitri. Sapo zoteria u be deputet ja kaloj firmen te birit. Ne si komshi jemi habitur qe ky zotri ka uzurpuar pa leje duke ndertuar ne te gjithe pjesen e taraces. Nje nga pronaret e ka denoncuar zoterine ne polici sepse ai e ka kercenuar ne tel me fjalet mw te ndyra dhe deri ne kercenim per jeten e tij dhe te familjes por policia e sander kimikut nuk mundet ta preki se eshte djali i deputetit. Asnje inspektor bashkie apo policie nuk i shikon punimet qe zhivillohen ne 1 kryqezim qe njihet si ish vajguri dhe kalojne mijra njerez ne dite

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Kostoja e energjisë dhe normat e larta të interesit të kredive “ngulfatin” bizneset

Oda Ekonomike e Kosovës ka publikuar studimin “Bottleneck” me qëllim, identifikimin e barrierave që pengojnë të bërit biznes në vendin tonë. Kostoja e lartë...

Publikohen imazhet e para të koronavirusit vdekjeprurës, u nxorrën nga një person i prekur në Wuhan

Autoritetet kineze kanë publikuar imazhet e  para të koronavirusit vdekjeprurës, që deri tai ka shkaktuar 81 viktima.

Regjimi i Asadit i mundëson DEASH-it që të përparojë në Idlib

Regjimi i Bashar al Aaadit në Siri i ka hapur një korridor organizatës terroriste DEASH që militantët e saj të hyjnë në rajonin e...

Së fundi

Qeveria paralajmëron vendim të ri për reciprocitetin me Serbinë

Tregu kosovar është vërshuar me produkte të importuara nga Serbia. Këtë e ka mundësuar heqja e taksës më 31 mars nga Qeveria në detyrë. Statistikat tregojnë...

Greqia shënon viktimën e 173-të nga COVID-19, 10 raste të reja në 24 orët e fundit

Greqia ka shënuar edhe një viktimë së fundmi nga COVID-19 duke e çuar bilancin në 173. Vendi fqinj në 24 orët e fundit ka shënuar...

Kosovë : 9 raste të reja me Covid-19 dhe 3 të shëruar.

NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE TRE TË SHËRUAR! Sot më 26 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...