Kazinotë “pushtojnë” Korçën, frekuentues edhe adoleshentët

Pikat e lojërave elektronike janë shqetësuese për qytetarët e Korçës. Adoleshentët dhe të rinjtë janë grupmosha më e kërcënuar nga ky aktivitet.

Biznesi fitimprurës i kumarit rëndon familjet, jo vetëm financiarisht, por edhe si një faktor social që prek adoleshentët.

Zhvillimi teknologjik, rrjetet sociale, lojërat virtuale dhe prania e këtyre pikave në rrugët kryesore të qytetit të Korçës janë mjaft shqetësuese për të rinjtë dhe prindërit e tyre.

Pavarësisht opinionit publik, shkeljes së ligjit, biznesi i lojërave të fatit vazhdon të ushtrohet përgjatë bulevardeve dhe shesheve kryesore në Korçë./Top Channel/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Pas protestës në Laprakë, Veliaj reagon për fushën sportive

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj reagoi në Twitter pasi banorët e lagjes Laprakë penguan shkatërrimin e një fushe sportive në zonën ku ata banojnë,...

Avokati i Popullit: E përkeqësuar situata e fëmijëve në rrugë, institucionet të bëjnë më shumë

Avokati i Popullit, në kuadër të ushtrimit të kompetencave dhe të përgjegjësive të tij ligjore sot, publikoi Raportin me Rekomandime Ex officio nr. 514/2016,...

Turqi, rrëzohet një avion ushtarak transportues

Shtabi i Përgjithshëm i Turqisë në një deklaratë ka njoftuar se një avion ushtarak transportues i tipit CN-235 CASA është rrëzuar pasi është nisur...

Së fundi

Qeveria paralajmëron vendim të ri për reciprocitetin me Serbinë

Tregu kosovar është vërshuar me produkte të importuara nga Serbia. Këtë e ka mundësuar heqja e taksës më 31 mars nga Qeveria në detyrë. Statistikat tregojnë...

Greqia shënon viktimën e 173-të nga COVID-19, 10 raste të reja në 24 orët e fundit

Greqia ka shënuar edhe një viktimë së fundmi nga COVID-19 duke e çuar bilancin në 173. Vendi fqinj në 24 orët e fundit ka shënuar...

Kosovë : 9 raste të reja me Covid-19 dhe 3 të shëruar.

NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE TRE TË SHËRUAR! Sot më 26 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...